Підсумки роботи за І півріччя 2024 року відділу ринкового та метрологічного нагляду

 

За І півріччя 2024 року спеціалістами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 9 перевірок характеристик продукції щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Проведеними плановими перевірками встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 8 суб’єктів господарювання.

Крім того, проведено, 1 позапланову перевірку характеристик продукції у розповсюджувача та 2 позапланові перевірки за повідомленням від митних органів зоні митного контролю 204-217-1-1, ВМО № 2 та ВМО №1 м/п «Рівне». Проведеними позаплановими перевірками встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у всіх трьох суб’єктів господарювання.

За результатами проведеної роботи за І півріччя 2024 року винесено 48 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме: – 13 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку;

– 13 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції до встановлених вимог;

– 6 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку до закінчення лабораторних досліджень;

– 1 рішення щодо заборони надання продукції на ринку;

– 1 рішення щодо відкликання продукції з ринку;

– 14 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності.

Крім того, за результатами аналізу повідомлень та підтверджуючих документів наданих суб’єктами господарювання про виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, встановлено факт повного та результативного виконання рішень, внаслідок чого органом ринкового нагляду скасовано 44 рішень.