В УКРАЇНІ ПОЧАЛА ДІЯТИ ПОВНА ЗАБОРОНА ПРОДАЖУ СИГАРЕТ ТА ЕЛЕКТРОННИХ СИГАРЕТ З АРОМАТИЗАТОРАМИ
Законодавство також встановлює жорсткі обмеження щодо складу рідин для е – сигарет
До уваги споживачів та суб’єктів господарської діяльності, з 11 липня в Україні заборонено продаж сигарет та електронних сигарет з ароматизаторами. Крім того, будь-яка оболонка тютюнових виробів, включно з сигаретами, має містити розширені медичні попередження. Відповідні законодавчі обмеження запроваджені ще минулого року, а тепер вони набрали чинності, саме з 11 липня цього року остаточно набирає чинності більшість положень Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», тобто, закону, який регулює вживання тютюнових виробів та е-сигарет. Відповідний закон №1978-XI набув чинності ще 11 липня 2023 року. Однак законодавці дали можливість використати не більше 12 місяців для реалізації залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності
Що змінюється для тих, хто вживає тютюн?
Насамперед всі упаковки, в яких продаються сигарети, повинні мати комбіноване медичне попередження.
З 11 липня 2024 року всі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленими медичними попередженнями: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає про шкоду та наслідки куріння. Для людей, які прагнуть позбутися залежності, на пачці розміщено QR-код.
Найважливіша новація стосується тих, хто використовує ароматизовані сигарети та е-сигарети
Рік тому набули чинності статті 10 та 10-1 Закону № 1978-IX, що передбачають заборону продажу сигарет, тютюну для самокруток, рідин до електронних сигарет із ароматизованими добавками, крім того, закон передбачає заборону використання деяких добавок, наприклад вітамінів до тютюнових виробів та е-сигарет, які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків їх вживання. Тепер закон жорстко обумовлює вимоги до складу рідини, яка використовується в е-сигаретах, та вимоги щодо звітності виробників та дистриб’юторів тютюнових виробів та е-сигарет.
У разі виявлення фактів порушення вимог антитютюнового законодавства суб’єктами господарювання, споживачі мають право звертатися для отримання консультацій до управління захисту прав споживачів та контрою за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області (м. Рівне, вул. Поповича, 65А, тел.: (036-2) 62-85-72), або звернутися із скаргою до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області: м. Рівне, вул. Малорівненська, буд. 91, E-mail: vetmed@ rivneprod.gov.ua; а також звернутися на «Гарячу телефонну лінію»: (0362)62-32-83, зателефонувавши на яку, у Вас приймуть звернення.