Щодо завищення цін в магазинах Рівного

 

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надійшла скарга споживача щодо порушення його прав та інтересів під час роздрібної торгівлі в магазині «Атлант» в т.ч. високих цін на продукти харчування щодо яких запроваджено державне регулювання.

Працівниками відділу контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області було проведено цінові спостереження у вказаному магазині та надано письмовий запит керівнику магазину для з’ясування фактів дотримання вимог чинного законодавства під час роздрібної торгівлі продуктами харчування.

За результатами цінових спостережень у магазині «Атлант» виявлено порушення у сфері державної дисципліни цін, а саме перевищення максимально допустимого рівня торговельної надбавки на продукти харчування, щодо яких запроваджено державне регулювання до 30 %.

Спеціалістами відділу контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цін проведено роз’яснювальну роботу щодо вимог чинного законодавства у сфері державної дисципліни цін під час реалізації товарів, щодо яких запроваджено державне регулювання та надано вимогу до суб’єкта господарювання привести ціни у відповідність на вказані на групи товарів.

За результатом проведеної роботи, керівник суб’єкта господарювання відмовився зменшувати рівень торговельної надбавки та приводити ціни у відповідність до вимог чинного законодавства. Також, керуючим магазину, надано письмові пояснення, де зазначено, що товари щодо яких запроваджене державне регулювання будуть зняті з реалізації.

Однак, під час дослідження виконання суб’єктом господарювання вимог державного органу та обов’язку припинити порушення цінової політики, встановлено, що вимоги щодо приведення цін та рівня торговельної надбавки у відповідність не виконано, з реалізації товари не знято, а отже, товари продовжують реалізовуватись за завищеними цінами. Керівник магазину пояснення щодо цих фактів надати відмовилась. На виконання вимоги Рівненської ОДА №262 від 28.03.2022 року, інформація за даним фактом буде передана до Рівненської обласної державної адміністрації.

Також інформуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 №650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану», передбачено державне регулювання цін на окремі види продовольчих товарів в період воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування, шляхом встановлення граничного рівня торговельної надбавки (націнки) не більше 10%, на продовольчі товари вітчизняного виробництва, крім товарів, маркованих як органічна продукція, а саме: борошно пшеничне вищого сорту, молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушки курячі, четвертини тушки курячої), батон та олія соняшникова рафінована.

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області наголошує, що у разі виникнення сумнівів щодо правильності формування, встановлення та застосування цін, а також підвищення цін на товари щодо яких запроваджено державне регулювання, для захисту та відновлення порушених прав, споживачі мають право звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області з відповідними заявами за адресою: 33025, м. Рівне, вул. Малорівненська, 91 або на електронну адресу https://www.rivneprod.gov.ua/e-app/.