Тематична зустріч із студентами на тему: «Права споживачів: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір, право бути почутим»

 

13 березня 2024 року за сприяння колективу Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки в приміщенні бібліотеки спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області була проведена тематична зустріч із студентами 2-го та 3-го курсів Рівненського інституту права Київського університету права Національної академії наук України.

Метою зустрічі було доведення до відома слухачів інформації про законодавство про захист прав споживачів (нормативно – правові акти, що містять положення про захист прав споживачів) та його застосування у практиці.

Слухачів було ознайомлено з основними напрямками роботи управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами, та практикою здійснення заходів по захисту прав споживачів.

В ході зустрічі обговорювалися питання: право споживача під час  придбання продукції в Інтернет-магазині, право споживача при наданні йому послуг та при купівлі товарів у торгових точках та ринках. Спеціалісти наголошували за наявності яких документів суб’єкт господарювання повертає продукцію, або гроші за продукцію чи послуги, роз’яснено порядок дій споживача при наданні неякісних житлово-комунальних послуг.

Розглядались типові ситуації в які потрапляють споживачі і звертаються за допомогою до спеціалістів управління споживачу у різних випадках надання суб’єктом господарювання неякісних послуг.

Слухачами було задано багато запитань, на які присутні отримали виважені відповіді.