В Україні поновлюються перевірки деяких видів нехарчової продукції!

 

Напередодні Міжнародного дня захисту прав споживачів Урядом схвалено рішення щодо поновлення перевірок нехарчової продукції в рамках державного ринкового нагляду.

Прийнята постанова Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанов КМУ від 13 березня 2022 р. 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) та державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» та від 3 травня 2022 р. 550 «Про припинення здійснення державного контролю нехарчової продукції в умовах воєнного стану» щодо виключення відповідно державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції зі сфер їх застосування у пріоритетних напрямках в цілях Угоди АСАА, а саме, електромагнітна сумісність, низьковольтне електричне обладнання та машини. На сьогодні, дозволено здійснення заходів державного ринкового нагляду щодо побутових ламп неспрямованого випромінення.

Відсутність перевірок нехарчової продукції на відповідність вимогам щодо її безпечності для споживання  призвела до насичення національного ринку контрафактною та фальсифікованою продукцією. Оскільки після підписання Угоди АСАА, товари з українського ринку будуть вільно потрапляти на ринки ЄС, найважливішим питанням для України є забезпечення унеможливлення потрапляння небезпечної продукції на територію ЄС. Це можливо лише за рахунок гармонізації двох систем ринкового нагляду, ЄС та України.

Ураховуючи, що український бізнес з нетерпінням очікує досягнення реальних кроків у напрямку підписання «Промислового безвізу»,  відновлення ринкового нагляду повністю підтримується. Крім того, наявність на ринку фальсифікованої продукції, яка зазвичай є дешевшою за продукцію легального бізнесу, призводить до спотворення конкуренції, збільшенню втрат саме сумлінного бізнесу, платника податків. Крайньою ситуацією стає закриття легального «білого» бізнесу;      в рамках відбудови країни на перший план виходить безпечна та якісна нехарчова продукція та підтримка українського виробника.

Зазначаємо, якщо Вам необхідно отримати консультацію щодо дії Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та щодо інших питань сфери захисту прав споживачів, Ви можете звернутися до  управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою м. Рівне, вул. Поповича, 65А (зупинка громадського транспорту «Боярка», телефон: 62-85-72, 63-15-55.