Семінар для ГО «Рівненського університету третього віку»

 

З метою розширення обізнаності  та здобуття поглиблених знань у сфері захист у прав споживачів соціально активних людей, які вийшли на пенсію, Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області ініціювало проведення семінару на тему: «Держпродспоживслужба на захисті прав споживачів» для слухачів ГО «Рівненського університету третього віку». Семінар проводився в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Слухачами ГО «Рівненського університету третього віку» є люди похилого віку, що мають пенсійне посвідчення. Знання своїх прав як споживача є важливим аспектом для забезпечення безпеки та задоволення від покупок особливо для людей, що мають великий життєвий досвід та мають бажання продовжувати здобувати нові знання, які допоможуть уникнути конфліктних ситуацій під час купівлі товарів та отримання послуг. В процесі проведеного семінару піднімались наступні питання:

Як захистити свої споживчі права при купівлі товарів та отриманні послуг на законодавчому рівні, як реагувати на можливі порушення та погане обслуговування?

Як здійснюється державне регулювання ціноутворення?

На ці та інші питання слухачі семінару могли отримати кваліфіковану відповідь фахівців.

В ході семінару були розглянуті окремі приклади з порушення прав споживачів, зокрема в наданні комунальних послуг, доступно пояснений алгоритм дій, який можна вжити для ефективного вирішення питання. Присутні дізналися про порядок подання скарг щодо недоліків товарів, чи послуг, а також особливості оформлення заяви-претензії та скарги. Слухачам було роздано інформаційні матеріали в яких зазначено логарифм дій споживача при здійсненні покупок.

Протягом зустрічі учасники зустрічі активно дискутували, задавали питання, здобували нові знання у сфері захисту прав споживачів.