Щодо проведення перевірок державного ринкового нагляду нехарчової продукції!

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.2024  № 261 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 і від 03.05.2022 № 550»  поновлюється здійснення позапланових заходів державного ринкового нагляду.

Однією із підстав для проведення позапланового заходу з державного ринкового нагляду нехарчової продукції є звернення користувачів, у відповідності до статей 24-25 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Органи ринкового нагляду проводять позапланові перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів та/або виробників за зверненнями споживачів (користувачів) відповідної продукції у яких міститься інформація про розповсюдження або введення в обіг продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, які можуть завдати такої шкоди (із зазначенням  найменування та місцезнаходження суб’єкта господарювання, що здійснює розповсюдження та/або виготовлення такої продукції, документального підтвердження завдання такої шкоди, опису відповідного недоліку тощо), а також інформація, за якою  розповсюджувача (продавця) та/або виробника такої продукції може бути ідентифіковано.

Також, споживачі чи користувачі мають право звертатися до органів державного ринкового нагляду по захист порушеного права на безпечність продукції   (стаття 7 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції»).

Вимоги до звернення, зокрема, письмового, визначені в статті 5 Закону України «Про звернення громадян».

У зверненні зазначається:

  • назва підприємства (організації), суб’єкта господарювання, його адреса (прізвище, ім’я, по батькові;
  • місце проживання громадянина), контактний номер телефону;
  • викладається суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги, а саме: інформація про розповсюдження або виготовлення нехарчової продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, які можуть завдати такої шкоди.
  • Письмове звернення має бути підписане відповідальною особою, заявником (заявниками), із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше, як через 10 днів від дня його надходження.

Нагадуємо, що ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Детальна інформація щодо видів продукції, які входять до сфери відповідальності Держпродспоживслужби зазначена у постанові Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».

Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надають консультаційну підтримку з питань здійснення державного ринкового нагляду в управлінні захисту прав споживачів за адресою: м. Рівне, вул. Поповича, 65 А, каб. №1, тел. 63-15-55.

Зразок заяви