Про проведену роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за 9 місяців 2022 року

 

РЕКЛАМА

Впродовж 9 місяців 2022 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 300 рекламоносіїв, з них виявлено порушення у 46, заведено 46 справ за ознаками порушень законодавства про рекламу. Всього за виявлені порушення вимог законодавства про рекламу до 46 рекламодавців реклами застосовано штрафів на суму 60,25 тис. грн, з них 43 рекламодавці реклами сплатили штраф у сумі 54,76 тис. грн у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 90,89 % від накладених штрафів.
Впродовж звітного періоду спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області здійснено 10 виступів у засобах масової інформації та розміщено на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області публікації щодо роботи управління у сфері реклами.
Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області постійно проводиться моніторинг реклами, що розповсюджується на території Рівненської області і відповідна робота щодо виявлення порушень вимог законодавства про рекламу та здійснюється контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а також посилено контроль за дотриманням рекламодавцями реклами вимог статей 10 і 21 Закону України «Про рекламу» щодо розповсюдження реклами лікарських засобів із інформацією щодо лікувальної дії на коронавіруси відповідно до доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також посилено контроль щодо розповсюдження дискримінаційної реклами на території Рівненської області.

Дотримання антитютюнового законодавства.

Впродовж 9 місяців 2022 року (у першому кварталі 2022 року) проведено один плановий захід державного нагляду (контролю). При перевірці в одному із закладів ресторанного господарства міста Рівне встановлено, що у приміщенні закладу ресторанного господарства зафіксовано: розміщення попельничок, а також наявність: кальянів, інформації у меню закладу ресторанного господарства про надання послуг з куріння кальянів та факт розповсюдження реклами кальянів, чим порушено вимоги підпункту 9 частини 2 статті 13 та статті 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». За розміщення попільничок та куріння у приміщенні закладу ресторанного господарства до суб’єкта господарювання застосовано фінансову санкцію у розмірі 4,08 тис. грн.
Сімнадцять суб’єктів господарювання, у яких заплановано проведення планових заходів, підпали під дію Закону України № 533-ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, з них сім суб’єктів господарювання підпали під дію постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 р. № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».
У звітному періоді Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та в друкованих засобах масової інформації розміщувалась інформація про результати контролю за дотриманням законодавства.

Дотримання вимог законодавства у сфері державного пробірного контролю.

На 2022 рік не було заплановано проведення перевірок у суб’єктів господарювання, що реалізують споживачам вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, оскільки всі суб’єкти господарської діяльності, що реалізують споживачам вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, віднесені за критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері торгівлі і послуг, до незначного ступеня ризику. У третьому кварталі 2022 року на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області проведено розгляд одного письмового звернення, що надійшло від споживача щодо порушень його прав при купівлі ювелірного виробу.
Дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства про рекламу, антитютюнового законодавства та законодавства у сфері державного пробірного контролю знаходиться на постійному контролі в управлінні захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.