Про  проведену  роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів  за 2021 рік

 

РЕКЛАМА

Впродовж 2021 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 520 рекламоносіїв, з них виявлено порушення у 134, заведено 134 справи за ознаками порушень законодавства про рекламу.

За виявлені порушення вимог законодавства про рекламу до 133 рекламодавців реклами застосовано штрафів на суму 165,6 тис. грн,  з них     125 рекламодавців  реклами  сплатили  штраф  у  сумі 150,7 тис. грн  у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 91,0 % від накладених штрафів.

Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового  законодавства  та  пробірного  контролю  управління  захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби  в  Рівненській області постійно проводиться моніторинг  реклами, що розповсюджується  на території  Рівненської області, а також ведеться   відповідна робота щодо виявлення порушень вимог законодавства про рекламу та здійснюється  контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а також посилено  контроль  за дотриманням суб’єктами  господарювання вимог статей 10 та 21 Закону  України  «Про  рекламу»  щодо розповсюдження реклами  лікарських  засобів  з  інформацією щодо  лікувальної  дії  на  короновіруси  відповідно  до  доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Дотримання антитютюнового законодавства

На 2021 рік заплановано проведення 37 планових заходів по перевірці суб’єктів господарської діяльності на предмет дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення.

Всі суб’єкти господарювання підпали під дію Закону України № 533-ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Впродовж звітного періоду на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області  надійшло 6 письмових звернень щодо порушень антитютюнового законодавства.

Всі звернення розглянуті в термін, визначений законодавством, заявникам надано письмові відповіді.

У звітному періоді Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області на офіційному сайті Головного управління  Держпродспоживслужби в Рівненській  області та в друкованих  засобах  масової  інформації розміщувалась інформація про результати контролю за дотриманням  антитютюнового законодавства.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог антитютюнового законодавства знаходиться на постійному контролі у відділі контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контрою управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

 

Дотримання вимог законодавства у сфері пробірного контролю

На 2021 рік заплановано проведення перевірок у 12 суб’єктів господарювання, що реалізують споживачам вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Усі вони віднесені за критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері торгівлі і послуг, до незначного ступеня ризику, тобто на  них поширюється дія Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання  виникненню коронавірусної хвороби (COVID-19)» ( Далі Закон №533-IХ від 17.03.2020). Зважаючи на ці обставини та у зв’язку з дією Закону № 533-IХ від 17.03.2020, планові перевірки суб’єктів господарювання включених до плану перевірок на 2021 рік, впродовж поточного року не проводились.

Впродовж звітного періоду працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області брали участь у зустрічах з мешканцями м. Рівне, де надавалась інформація по питаннях торгівлі ювелірними виробами та здійснення ремонту і виготовлення ювелірних виробів.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері пробірного контролю знаходиться на постійному контролі  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

 

Інформацію підготовлено:  В. Андрусенко