Результати роботи  за 2021 рік  відділу ринкового та метрологічного нагляду

 

Протягом 2021 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 35 виїзних перевірок характеристик продукції щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Крім того, проведено 6 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та 10 позапланових перевірок  за ланцюгом постачання, з них: 8 позапланових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів продукції, 1 позапланову перевірку характеристик продукції у виробника продукції  та 1 позапланову перевірку  у зоні митного контролю 204-217-1-1, ВМО № 2 м/п «Рівне».

Під час перевірок відібрано на дослідження(експертизу) 37 взірців продукції, з яких 16 згідно протоколів досліджень (експертизи) були визнані такими, що не відповідають вимогам технічних регламентів або іншим нормативним документам.

За результатами проведеної роботи  за 2021 рік  винесено 116 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме:

  • приведення продукції у відповідність до встановлених вимог – 20 рішень;
  • тимчасова заборона надання продукції на ринку – 57 рішень;
  • усунення формальної невідповідності – 37 рішень;
  • заборона надання продукції на ринку – 2.

Протягом 2021 року за порушення  вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  до  3-х  суб’єктів господарювання застосовано адміністративного-господарські санкції  на загальну суму 238 тис. грн.