Про проведену роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів за І квартал 2021 року

 

РЕКЛАМА

Впродовж І кварталу 2021 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 191 рекламоносій, з них виявлено порушення у 36, заведено 36 справ за ознаками порушень законодавства про рекламу, 27 справ розглянуто, 9 справ знаходиться в процесі дослідження в Головному управлінні Держпродспоживслужби  в  Рівненській  області. За виявлені порушення вимог законодавства про рекламу до 27  рекламодавців реклами застосовано штрафів на  суму  29,31 тис. грн,  з них  22 рекламодавці  реклами сплатили штраф у сумі 22,21 тис. грн  у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 75,8 % від накладених штрафів.

У звітному періоді відповідно до доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, досліджено розповсюджену рекламу з інформацією щодо лікувальної дії на  коронавіруси, яку визнано недобросовісною.

Впродовж   І   кварталу  2021  року  спеціалістами  відділу  контролю  за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю  здійснено  виступи  у  засобах  масової  інформації  та розміщено  на сайті Головного управління Держпродспоживслужби  в Рівненській  області  10 публікацій щодо роботи  управління у сфері реклами, а також  спеціалістами проведено 2 виступи, на яких висвітлювались питання щодо вимог законодавства про рекламу і взято участь у роботі всеукраїнського семінару на тему: «Щорічна стратегічна сесія: консолідація зусиль ІГКР, ДПСС, ГО, судів щодо попередження появи секситської реклами». Організатори семінару: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом з громадською організацією «Українська асоціація маркетингу» за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. До відома учасників семінару доведено інформацію щодо особливостей розгляду справ про порушення законодавства про рекламу в частині дискримінації за ознакою статі, щодо визначення шляхів протидії сексистській рекламі, обговорення пропозицій про внесення змін до Закону України «Про рекламу», щодо практики розгляду судових справ судами, про особливості контролю за рекламою в мережі Інтернет, а також проведено презентацію роботи Держпродсподживслужби за 2020 рік та обговорення плану співпраці в подальшій роботі.

Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового  законодавства та пробірного  контролю  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області  постійно проводиться  моніторинг  реклами, що розповсюджується на території Рівненської області і відповідна робота щодо виявлення порушень   вимог законодавства про  рекламу та здійснюється  контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а також посилено контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог статей 10 та 21 Закону України «Про рекламу» щодо розповсюдження реклами  лікарських  засобів  із інформацією щодо лікувальної дії на коронавіруси відповідно до доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Дотримання антитютюнового законодавства

На  І квартал 2021 року заплановано проведення 10 планових заходів по перевірці суб’єктів господарської діяльності на предмет дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу здоров’я населення, всі 10 суб’єктів господарювання підпали під дію Закону України № 533-ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів,  спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контрою) у сфері господарської діяльності. Впродовж звітного періоду на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надійшло 4 письмових звернення щодо порушень вимог антитютюнового законодавства.  У  І  кварталі 2021 року відповідно до звернення споживача проведено 1 позапланову перевірку на предмет дотримання вимог антитютюнового законодавства у закладі ресторанного господарства. При перевірці встановлено, що факти викладені у зверненні споживача підтвердились, зафіксовано порушення вимог статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Відповідно до статті 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», до суб’єкта господарювання застосовано штрафну санкцію у розмірі 1,0тис.грн, яку сплачено у добровільному порядку до Державного бюджету України.

У звітному періоді на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та у друкованих засобах масової інформації розміщено 7 публікацій  щодо дотримання вимог антитютюнового законодавства.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог антитютюнового законодавства знаходиться на постійному контролі у відділі контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контрою управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

 

Дотримання вимог законодавства у сфері пробірного контролю

 

У І кварталі 2021 року заплановано проведення перевірок у 3 суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Усі вони віднесені за критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері торгівлі і послуг,  до  незначного ступеня ризику, тобто на них поширюється  дія Закону України № 533-ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», тобто, планові перевірки  суб’єктів господарювання, включених до плану перевірок на 2021 рік, у першому кварталі 2021 року не проводились.

Впродовж звітного періоду на адресу Головного управління  Держпродспоживслужби у Рівненській області звернень щодо порушень прав споживачів при купівлі ювелірних виробів на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області не надходило.