Про  проведену  роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів  у 2020 році

 

РЕКЛАМА

Впродовж 2020 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 504 рекламоносії, з них виявлено порушення у 100, заведено 100 справ за ознаками порушень законодавства про рекламу,  99 справ розглянуто, 1 справа знаходиться в процесі дослідження в Головному управлінні Держпродспоживслужби  в  Рівненській  області. За виявлені порушення вимог законодавства  про рекламу до 99 суб’єктів   господарської  діяльності  застосовано  штрафів  на  суму  90,051 тис. грн,  з них 94 суб’єкти господарювання сплатили штраф у сумі  82,343 тис. грн  у добровільному  порядку  до  Державного  бюджету  України, або 91,4 %  від накладених штрафів. Впродовж звітного періоду розглянуто 11 звернень споживачів реклами. Впродовж 2020 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю розміщено 17 публікацій на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській  області  щодо роботи  управління у сфері реклами та здійснено  виступи у засобах масової інформації, а також взято участь у проведенні 2 семінарів у районах області із залученням представників засобів масової інформації, на яких висвітлювались питання щодо вимог законодавства про рекламу, а також взято участь у онлайн -семінарі для суддів західного регіону України на тему: «Міжнародний та український досвід попередження розповсюдження сексистської реклами: співпраця споживачів реклами із виконавчою та судовою гілками влади».           Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового  законодавства  та  пробірного  контролю  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби  в  Рівненській  області  постійно проводиться   моніторинг  реклами,  що розповсюджується на території  Рівненської області і  відповідна робота  щодо виявлення  порушень   вимог законодавства про рекламу  та здійснюється  контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а також посилено  контроль  за дотриманням суб’єктами господарювання вимог статей 10,21 Закону України «Про  рекламу»  щодо розповсюдження реклами лікарських засобів з інформацією щодо лікувальної  дії на короновіруси  відповідно  до  доручення  Державної  служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. У відділі контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області знаходиться на постійному контролі доручення Держпродспоживслужби щодо фактів виявлення недобросовісної, прихованої реклами. Впродовж звітного періоду територіальні органи Антимонопольного комітету України не інформувались, оскільки реклами із вищезазначеними порушеннями не виявлено.

Дотримання антитютюнового законодавства

На  2020 рік заплановано проведення 23 планових заходів по перевірці      суб’єктів господарської  діяльності на предмет дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу здоров’я населення, проведено планові перевірки у 6 суб’єктів господарювання. Порушень вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» за місцем здійснення господарської діяльності не виявлено. Сімнадцять  суб’єктів  господарської  діяльності  підпали під дію Закону України № 530-ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контрою) у сфері господарської діяльності. У звітному періоді на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та у друкованих засобах масової інформації розміщувалась інформація про результати контролю за дотриманням антитютюнового законодавства.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог антитютюнового законодавства знаходиться на постійному контролі у відділі контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контрою управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Дотримання вимог законодавства у сфері пробірного контролю

Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння є фізичними особами – підприємцями, платниками другої групи єдиного податку, які обрали п’яту ставку єдиного податку. Всі вони не зареєстровані платниками податку на додану вартість і їх діяльність не віднесена до високого ступеня ризику, тобто, на них поширюється дія Закону № 4448 – VI від 23.02.2012. Зважаючи на ці обставини та у зв’язку з дією Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської  діяльності  щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які  застосовують  спрощену систему  оподаткування,  обліку і звітності» (№ 4448-VI від 23.02.2012) у 2020 році, таких суб’єктів господарювання до плану перевірок на 2020 рік не включено. Впродовж 2020 року на адресу Головного управління  Держпродспоживслужби у Рівненській області надійшло 1 звернення щодо порушень  прав споживачів при купівлі ювелірних виробів.

Інформацію підготовлено:  В. Андрусенко