Навчаємось принципам безпечного харчування

 

Нещодавно  спеціалісти Головного управління  та відокремлених структурних підрозділів прийняли участь у вебінарі, присвяченому Всесвітньому дню з безпечності харчових продуктів. Організатори заходу – Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). День безпечності харчових продуктів започатковано 6 років назад з метою підвищення обізнаності населення з питань запобігання харчовим отруєнням.

Девіз вебінару: Безпечність харчових продуктів – дія кожного!

Нами прослухано цікаві доповіді компетентних фахівців Центру громадського здоров’я,  Держпродспоживслужби, МОЗ України щодо сезонних харчових хвороб та правила їхньої профілактики, дії споживачів у разі харчового отруєння, питань якості та безпеки питної води, наявності транс-жирних кислот в харчових продуктах. Учасники вебінару отримали аудіо- та відеоматеріали для практичного використання в роботі.

Харчові продукти є одним з найголовніших шляхів передачі кишкових інфекційних захворювань (сальмонельоз, дизентерія, інфекційні гастроентерити) та отруєнь (ботулізм, грибні отруєння тощо).

Також харчові продукти є одним із основних ризиків виникнення неінфекційних хвороб, зокрема, атеросклерозу, інфаркту міокарду, цукрового діабету та багатьох метаболічних порушень.

5 кроків до безпечнішої їжі:

  1. Підтримуйте чистоту: мийте руки перед тим, як брати продукти чи готувати їжу; мийте руки після відвідування туалету; мийте і продезінфіковуйте всі поверхні та кухонне приладдя, яке використовуєте для приготування їжі; захищайте кухню від комах та гризунів.
  2. Відокремлюйте сиру їжу від готової: відокремлюйте сире м’ясо і морепродукти від інших харчових продуктів; для обробки сирих продуктів користуйтесь окремим кухонним приладдям, зокрема, ножами і обробними дошками; зберігайте продукти в закритому посуді.
  3. Ретельно готуйте їжу: добре просмажуйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, яйця і морепродукти; доводьте страви до кипіння, щоб вони готувалися щонайменше при температурі 70 °С, сік м’яса чи птиці має бути прозорим, а не рожевим; ретельно підігрівайте підготовлену їжу.
  4. Зберігайте їжу при безпечній температурі: не залишайте приготовлену їжу при кімнатній температурі більше ніж на 2 години; зберігайте підготовлені страви гарячими (60 °С) аж до подавання на стіл; не зберігайте їжу надто довго, навіть у холодильнику; не розморожуйте продукти за кімнатної температури.
  5. Використовуйте безпечну воду та свіжі продукти: використовуйте чисту або очищену воду; обирайте свіжі та незіпсовані продукти; ретельно мийте овочі й фрукти, особливо якщо вживатимете їх сирими; не вживайте продукти, в яких закінчився термін придатності.

Ці основні правила легкі для виконання та їх необхідно виконувати всім!