ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ до ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БЕЗ ТЮТЮНУ

 

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.

Щороку приблизно 7 мільйонів людей у світі помирає від захворювань, пов’язаних з курінням.

Завдання Всесвітнього дня без тютюну – привернути увагу до небезпек для здоров’я, які тягне за собою вживання тютюну, і закликати до проведення ефективної політики щодо зменшення масштабів споживання тютюнової продукції в усьому світі.

 

29 травня 2024 о 10:00 год. за адресою: м. Рівне, вул. 16 Липня, 38, відбувся Круглий стіл до Всесвітнього дня без тютюну.

Цей захід спрямований на підвищення обізнаності про небезпеку вживання тютюну та важливість відмови від нього назавжди.

Мета заходу:

  • Обговорення виконання Плану заходів з реалізації Стратегії з контролю над тютюном на 2021 – 2025 роки в Рівненській області згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 02.04.2021 № 247.
  • Висвітлення вимог у сфері законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення.
  • Розгляд відповідальності за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, передбаченої ст. 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення»
  • Обговорення проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення на період воєнного стану.

Під час заходу заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксана Немкович ознайомила присутніх із вимогами  законодавства у сфері законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, із відповідальністю суб’єктів господарської діяльності за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення, повноваженнями Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській область щодо державного нагляду (контролю) у сфері законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення;  а також дала поради громадянам як діяти, якщо їх обкурюють.

Про проведення позапланових заходів державного (контролю) у зазначеній сфері на період воєнного стану та про результати проведених позапланових заходів щодо дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення розповіла головний спеціаліст сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Валентина Андрусенко.

На заході також виступили: директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації Олег Вівсяник,  заступник генерального директора  ДУ “Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Олена Гашовська; заступник директора КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР Ілля Філіпченко; Командир роти #1 Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Олександр Бедик; заступник начальника управління – начальник відділу у справах молоді та національно-патріотичного виховання управління у справах молоді та спорту РОДА Наталія Чигир; головний спеціаліст департаменту освіти і науки РОДА Тамара Балаушко; регіональний координатор Україно-швейцарського проекту “Діємо для здоров’я” Наталія Фесовець.