Про санепідситуацію в І кварталі 2024 року

 

Впродовж І кварталу 2024 року випадки гострих отруєнь, в т. ч. грибами або через вживання недоброякісної води, а також випадки ботулізму не реєструвались.

Зареєстровано один випадок  спалаху сальмонельозу після святкування дня народження в побуті, при якому постраждало 8 осіб, із них 2 дітей. Стаціонарно лікувались 7 хворих (в т.ч. 2 дітей), 1 – амбулаторно. Всього на застіллі було 18 гостей. У всіх хворих було підтверджено сальмонельоз, викликаний сальмонелою ентерітідіс. Спеціалістами Рівненського міського та Рівненського районного управлінь було вжито заходи щодо недопущення епідемічних ускладнень в осередку спалаху, проведено обстеження агропромислового ринку та домашнього господарства. В домашньому осередку відібрано зразки для лабораторних досліджень, в результаті – патогенної флори не виявлено.

При кожній реєстрації випадку сказу тварин проводиться обов’язків виїзд в осередок для виявлення людей, які могли заразитися від скаженої тварини. В І кварталі цього року проведено епідемічне розслідування 15 осередків сказу. Виявлено 25 контактних осіб, в т. ч.  5 дітей. Всі вони направлені на консультації до рабіолога для призначення антирабічного профілактичного лікування.