Сигналізаційне повідомлення про початок відродження личинок самшитової вогнівки (Cydalima perspectalis)

 

Аномально висока  температури початку квітня на території Рівненської області спровокували раннє відродження та початок шкодочинності гусениць самшитової вогнівки.

Управління фітосанітарної безпеки  звертає увагу  та рекомендує власникам зелених насаджень проводити систематичні обстеження та при наявності шкідника  здійснювати захисні обробки.

Для успішної боротьби з шкідником важливо вчасно розпочати обприскування. Вогнівка  на початку виїдає  нижню сторону листків, далі гусениці старших віків  грубо об’їдають листя та молоду кору самшиту, обплітають їх павутиною. При значному заселенні, кущі починають стрімко всихати, втрачати декоративність і навіть гинути.

Самшитова вогнівка живе відкрито – на неї діють хімікати, які застосовуються у боротьбі з листогризучими комахами. При цьому має бути потужний струмінь оприскувача, щоби препарат проникав у середину куща.

Хімічні препарати слід застосовувати  відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог. Щодо застосування біологічного методу боротьби, то слід врахувати, що бактеріальні препарати найкраще застосувати на перших етапах пошкодження куща молодими гусеницями та за температури повітря 17-18°С. Крім того, бактеріальні препарати діють не так швидко, як хімічні, тому до своєї загибелі гусениці ще можуть пошкоджувати листки самшиту.