ЩОДО ОДЕРЖАННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ПРАВО РОБОТИ З ПЕСТИЦИДАМИ

 

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про захист рослин» від 14 жовтня 1998 року №180-XIV (зі змінами та доповненнями) та ст. 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» від 2 березня 1995 року №86/95-ВР (зі змінами та доповненнями) особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт, із зберіганням та/або застосуванням пестицидів, або з проведення робіт з транспортування торгівлі пестицидами повинні мати Посвідчення про право роботи з пестицидами.

Порядок його одержання визначається постановою Кабінету Міністрів України від 09 травня 2023 року №458 «Про затвердження порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами».

Для одержання посвідчення необхідно вчинити наступні дії:

  • Подати до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області заяву встановленої форми щодо проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами (у паперовій або електронній формі) та документ, що підтверджує внесення плати за проходження навчання;
  • Пройти навчання з питань безпечного поводження з пестицидами;
  • Пройти письмове тестування;
  • Отримати Свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами;
  • Подати до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області заяву встановленої форми про видачу Посвідчення (у паперовій або електронній формі) та отримати Посвідчення про право роботи з пестицидами.

Навчання з питань безпечного поводження з пестицидами за його результатами проводиться в управлінні фітосанітарної безпеки або в іншому узгодженому місці відповідно до Програми навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами. Навчання проводиться в очній або дистанційній формі на платній основі. Вартість навчання однієї особи на сьогодні складає 452,41 грн.

Після завершення навчання особа проходить перевірку знань в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Рівненській області шляхом письмового тестування. Для забезпечення прозорості тестування здійснюється відеофіксація. Кожен білет для тестування містить 20 питань. Час тестування становить не більше 40 хв. Після завершення тестування здійснюється його оцінювання. Тестування вважається таким, що пройдено успішно, якщо особою надано не менше 70% правильних відповідей, тобто 14 правильних відповідей. В іншому випадку особа може пройти повторне тестування не раніше, ніж через п’ять робочих днів. У разі коли повторне тестування не було успішно пройдено особа проходить повторне навчання.

Строк дії свідоцтва про проходження навчання становить 2 роки з дня його видачі. Посвідчення дійсне також протягом 2 років з дати його видачі та може бути видане протягом строку дії свідоцтва про навчання.

Нагадуємо, що відповідальність за порушення чинного законодавства несуть особи, винні у виконанні робіт із транспортування, зберігання, застосування та торгівлею пестицидами засобами захисту рослин без Посвідчень про право роботи з пестицидами (Закон України «Про захист рослин» від 14 жовтня 1998 року №180-XIV (зі змінами та доповненнями), Кодекс України про адміністративні правопорушення).

Нагадуємо, що особи, які виконують роботи із транспортування, зберігання, застосування та торгівлі засобами захисту рослин без Посвідчень про право роботи з пестицидами, несуть відповідальність за порушення законодавства (Закон України «Про захист рослин» від 14 жовтня 1998 року №180-XIV (зі змінами та доповненнями), Кодекс України про адміністративні правопорушення).