Семінар щодо дотримання бездимного законодавства

 

14 та 15 вересня 2023 року в м. Києві відбувся навчальний семінар «Актуальні питання застосування законодавства щодо контролю над тютюном». Організаторами заходу є Бюро ВООЗ в Україні та Центр громадського представництва “Життя” у співпраці із Держпродспоживслужбою за участі представників МОЗ та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Від Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області участь у семінарі взяла головний спеціаліст сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Валентина Андрусенко.

Під час зустрічі розглянуто ряд важливих тем щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, серед яких:

  • підстави для проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) під час дії воєнного стану;
  • критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності;
  • шляхи співпраці між державними органами влади та громадський організаціями.

Зокрема, учасники обговорили механізми та процедури залучення громадськості до дотримання бездимного законодавства як ефективний інструмент державного нагляду.

Нагадуємо, що з квітня Держпродспоживслужба відновила контроль за дотримання антитютюнового законодавства, у тому числі заборони куріння у приміщеннях кафе, барів, ресторанів згідно з наказу МОЗ від 17.03.2023 № 522.