Сигналізаційне повідомлення про початок льоту cтеблового кукурудзяного метелика (Ostrinia nubilalis Hb)

 

На початку третьої декади червня в області розпочався літ кукурудзяного стеблового метелика. Метеликам необхідне додаткове харчування на протязі 4-5 днів, після чого розпочнеться їх яйцекладка. Масовий літ та яйцекладка самок стеблового кукурудзяного метелика очікується на першу декаду липня.

Відроджені гусениці дуже гігрофільні а високі температурні показники та значна кількість опадів це фактори, які будуть сприяти їх підвищеній чисельності, високій життєздатності гусениць та їх шкодочинності.

Для збереження урожаю кукурудзи спеціалістам господарств усіх форм власності рекомендуємо проводити постійний моніторинг посівів кукурудзи і при виявленні стеблового метелика для врегулювання чисельності застосувати біологічний метод, а саме випуск трихограми ( 50-100 тисяч самиць на гектар ) проводять при заселенні 15-18% рослин кукурудзи яйцекладками шкідника, а захисні обробки інсектицидами за умови заселення 6-8% рослин гусеницями.

Оприскування посівів необхідно проводити інсектицидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно – гігієнічних вимог.