Інформація щодо гарантійних термінів на взуття

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області у зв’язку з настанням зимового сезону нагадує споживачам та суб’єктам господарювання норми законодавства, якими передбачено терміни проведення гарантійного ремонту взуття.

Відповідно до «Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»,  затвердженими наказом Міністерства економіки України  від 19.04.2007 року № 104 , визначено, що за ознаками сезонності взуття поділяється на:

  • зимове – утеплене всіх видів;
  • весняно-осіннє – чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;
  • літнє – туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.

 Гарантійні терміни обчислюються з початку відповідного сезону Згідно до додатку № 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 № 72:

Взуття:

зимового асортименту  – з 15 листопада по 15 березня;
весняно-осіннього асортименту  – з 15 березня по15 травня  та з 15 вересня по 15 листопада;
літнього асортименту  – з 15 травня по 15 вересня;
гарантійні строки на сезонні товари не включається час іншого сезону (міжсезонний період).

Отже, наприклад – взуття зимового асортименту  було придбано 1 червня (гарантійний термін 30 днів) то гарантія буде обчислюватись з 15 листопада терміном 30 днів.  Якщо ви придбали літнє взуття в період з 15 листопада по 15 травня, то гарантійний термін на нього (зазвичай 30 днів) відраховується не з моменту продажу, а з моменту настання літнього сезону – з 15 травня.

Під час гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування взуття в ремонті. А  при обміні товару його гарантійний строк обчислюється заново від дня обміну.

Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, – технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Зазначаємо, що для отримання консультацій з питань захисту прав споживачів можна звертатися до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою: м. Рівне, вул. Поповича, 65А (район Боярки) в такі дні:

понеділок-четвер  з 8:00 до 17:00 годин;

п’ятниця  – з 8:00 до 15:45 годин,

обідня перерва з 12:00 до 12:45 години,

тел.: (0362) 62-85-72, 63-35-55,

E-mail: vetmed@rivneprod.gov.ua