Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області прийняли участь у навчальному семінарі «Контроль над тютюном та нікотином рятує життя»

 

27 жовтня 2022 року Держпродспоживслужба у співпраці з громадською організацією «Життя» та ДУ «Центр громадського здоровʼя МОЗ України» організувала та провела навчальний онлайн – семінар для фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби. До семінару долучилися понад 40 фахівців з усієї України. Його мета — забезпечення високого рівня контролю (нагляду) за дотриманням законодавства щодо захисту населення від шкоди тютюну з врахуванням ухвалених Верховною Радою України змін відповідно до Закону №1978-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». Його норми вносять комплексні зміни у чинне законодавство з метою зменшення вживання тютюнових виробів, електронних сигарет і їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення.

На навчальному семінарі фахівці територіальних управлінь Держпродспоживслужби розглянули питання:

1.Зміни законодавства щодо місць вільних від куріння та використання електронних пристроїв для куріння.

  1. Маркування тютюнових виробів та електронних пристроїв для куріння;
  2. Забезпечення дотримання заборони реклами тютюнових виробів та електронних пристроїв для куріння;
  3. Особливості здійснення контролю за дотриманням антитютюнового законодавства проведення планових та позапланованих заходів нагляду (контролю);

5.Контроль за вмістом тютюнових виробів та нікотинових виробів.

Для фахівців територіальних управлінь, до повноважень яких належить контроль за дотриманням антитютюнового законодавства та рекламою, Держпродспоживслужба у співпраці з громадською організацією «Життя» та Державної установи «Центр громадського здоровʼя МОЗ України», розробила методичні рекомендації «Контроль над тютюном та нікотином рятує життя. Здійснення контролю за дотриманням антитютюнового законодавства».

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області набуті в процесі навчання знання будуть використані в роботі.

Консультації по питаннях застосування норм антитютюнового законодавства, про порядок дій у випадку, якщо порушено ваше право на бездимне середовище, можна отримати зателефонувавши за номером телефону                     (0362) 62 85 72, або звернувшись особисто до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою: вул. Поповича, буд. 65 А, м. Рівне.

Звертаємось до небайдужих до свого здоров’я мешканців міста Рівне та області, про випадки куріння тютюнових виробів чи кальянів в закладах ресторанного господарства, просимо письмово повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою: вул Малорівненська, буд. 91, м. Рівне, 33025, або на електронну адресу:vetmed@rivneprod.gov.ua.

Зразок скарги

Статтею 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (в редакції Закону № 1978-IX від 16.12.2021, яка набрала чинності 11.07.2022 року) передбачено наступні види заборон куріння тютюнових виробів. Забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:у ліфтах і таксофонах;у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;у приміщеннях та на території навчальних закладів;

у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;у приміщеннях закладів ресторанного господарства;у приміщеннях об’єктів культурного призначення;у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

у приміщеннях гуртожитків;на дитячих майданчиках;у місцях загального користування житлових будинків;у підземних переходах;у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;на вокзалах та станціях; на зупинках громадського транспорту.