Апеляція підтримала рішення управління

 

02.12.2021  у Восьмому апеляційному адміністративному суді  Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області відстояло своє рішення про притягнення до відповідальності рекламодавця та розповсюджувача дискримінаційної реклами, яка розповсюджувалась в мережі Інтернет та набула широкого резонансу.

У відеоролику закладу ресторанного господарства «Таверна «El Paso» фігурували п’ятеро темношкірих чоловіків та дівчина – білявка, всі актори одягнені лише у футболки та спідню білизну: чоловіки – білого кольору, дівчина – рожевого. Відео містило відверті натяки на сексуальні стосунки. Фрази у відеоролику та особливості ракурсу зйомки дівчини, що стоїть на дивані на колінах перед чоловіками, вказували на дискримінаційний характер реклами за ознакою статі – натякали на нижчу, ніж чоловіка, роль жінки у соціальному, економічному і культурному житті.

В ході розгляду справи проведена незалежна експертиза реклами, яка визначила рекламу дискримінаційною та такою, яка порушує вимоги частини третьої статті 7, частини першої статті 8 Закону України «Про рекламу». За результатами розгляду справи Головним управлінням накладено штраф у розмірі 5083 грн та винесено рішення про зупинення розповсюдження  даної реклами у соціальних мережах.

Суд першої інстанції підтримав позицію Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, що реклама містить відверті натяки на сексуальні стосунки, що жодним чином не пов`язано з об`єктом реклами (піцою) та особливостями його використання.  Постанова апеляційного суду набрала законної сили з дати її прийняття.