Державна мова у сфері обслуговування споживачів

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області нагадує споживачам та суб’єктам господарювання про вимоги щодо обслуговування споживачів передбачені Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Статтею 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи – підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

В інформації про вироби (товари), роботи чи послуги, наданій державною мовою, допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів.

У разі якщо крім державної інформація про товари та послуги надається також іншими мовами, обсяг інформації про товари та послуги державною мовою не може бути меншими за обов’язковий обсяг інформації згідно з вимогами, встановленими Законом України “Про захист прав споживачів”.

Наголошуємо, що ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» визначає в тому числі відповідальність за надання інформації з порушенням законодавства про мови, а саме,  відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію або продавця (у випадках, визначених Законом України “Про електронну комерцію”) – у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб’єкт господарської діяльності не веде обов’язковий облік доходів і витрат, – у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За консультаціями з питань захисту прав споживачів можна звертатися до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою: м. Рівне, вул. Поповича, 65А (район Боярки) в такі дні:

понеділок-четвер  з 8:00 до 17:00 годин;
п’ятниця  – з 8:00 до 15:45 годин,
обідня перерва з 12:00 до 12:45 години,
тел. (0362) 62-85-72, 63-35-55,
E-mail: vetmed@rivneprod.gov.ua