Про початок  відродження гусениці яблуневої плодожерки (Cydia pomonella)

 

Сигналізаційне повідомлення 

Звертаємо Вашу увагу на те, що в плодових насадженнях з 4 червня триває літ метеликів яблуневої плодожерки.  Яйцекладка самок відмічена з 7 червня. В зв’язку з погодніми умовами інтенсивність льоту імаго в першій декаді червня була невисокою – 1 – 3 екз. на феромонні пастки за тиждень.

Відродження гусениць із яєць очікується в середині другої декади червня. В період відродження гусениць проводять першу обробку плодових дерев проти першого покоління яблуневої плодожерки інсектицидами.

Хімічні засоби захисту  потрібно використовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

Інтенсивний літ метеликів відбувається від 19 до 24 години в тиху суху погоду. Метелики живляться краплинною вологою. Через 2 – 3 доби після спарювання починається відкладання яєць. Яйця самки відкладають по одному на листя й плоди (до 62 – 68 % яєць яблунева плодожерка відкладає на крони дерев). Плодючість — 60 – 120 яєць. Ембріональний розвиток першої генерації триває 9 – 12, другої — 7 – 9 діб. Після відродження гусениці деякий час тримаються на поверхні плода, потім вгризаються в м’якуш, заплітаючи вхідний отвір павутиною і недогризками. Живлячись під шкірочкою плода 2 – 3 доби, гусениця вигризає невелику камеру, після цього прогризає звивистий хід і переходить у насіннєву камеру, де живиться насінням. Після цього вона переходить у другий, а іноді й у третій плід. Живлення зазвичай триває 21 – 23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом втрати врожаю можуть досягати 60 – 70%.

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики
та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки