Рішення уряду зробить іграшки безпечнішими, – Держпродспоживслужба

 

Кабінет Міністрів 31 березня вніс зміни до Технічного регламенту безпечності іграшок. Ухвалена постанова знижує межі граничних значень хімічних речовин, що є особливо токсичними (хром, алюміній), а також встановлює межі граничних значень для формальдегіду в матеріалах іграшок. У такий спосіб вимоги України до іграшок приведені у відповідність до системи ЄС.

Відповідно до постанови, граничні значення для хрому знижено з поточних 0,2 мг/кг до 0,053 мг/кг. Граничні значення для алюмінію знижено в два-три рази. Також встановлені граничні значення для формальдегіду в різних матеріалах іграшок (раніше вони були відсутні).

«Це рішення дозволить підвищити рівень захисту споживачів від небезпечних товарів, – зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. – Іграшки стануть безпечнішими, що позитивно впливатиме на здоров’я наших дітей. Крім того, ми очікуємо, що завдяки змінам Технічного регламенту полегшиться доступ українських виробників іграшок на європейські ринки».

Постанова уряду набирає чинності через півроку після опублікування.

Одним із основних завдань Держпродспоживслужби є контроль за якістю та безпечністю продукції, яка потрапляє до споживачів.