Алгоритм дій споживача в разі порушення його мовних прав

 

Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 2704-VIII від 25.04.2019 та Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-XII від 12.05.1991, мова обслуговування споживачів – українська

 Вимоги Законів  стосуються: 

  • необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, її кількість, якість, асортимент, її виробника (виконавця, продавця)
  • процесу обслуговування споживачів. 

Кого стосується  (у розумінні Закону України «Про захист прав споживачів»):

  • Заклади громадського харчування
  • Сфера торгівлі та послуг (магазини, інтернет-магазини, салони, торгівельні центри, ремонтні майстерні)
  • Комунальні підприємства

Алгоритм дій споживача при порушенні Закону:

  • Попросіть працівника обслуговувати Вас державною мовою;
  • В разі відмови – зверніться до керівництва чи на «гарячу лінію» про порушення Ваших прав;
  • Зафіксуйте цей факт ( при можливості) та дані про суб’єкта господарювання (повну назву або прізвище, ім’я та по батькові ФОП та адресу);
  • Подайте скаргу з описом порушених прав як споживача до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області (письмово за адресою: м. Рівне, вул. Малорівненська, 91 чи скановане на електронну адресу: vetmed@rivneprod.gov.ua) або Уповноваженому із захисту державної мови (письмово за адресою: 33025; м. Київ, провулок Музейний, 12, 01001; чи скановане на електронну адресу:   lyst@mova-ombudsman.gov.ua.

Відповідальність:

– пунктом 7 частини 1 статті 23 ЗУ «Про захист прав споживачів»  – за  відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію або продавця (у випадках, визначених Законом України “Про електронну комерцію”) – у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб’єкт господарської діяльності не веде обов’язковий облік доходів і витрат, – у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  пунктом 9 частини 1 статті 23 ЗУ «Про захист прав споживачів» за невиконання або несвоєчасне виконання припису посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, про усунення порушень прав споживачів – у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.