До уваги виробників насіння перехреснозапильних культур

 

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.10.2016 року № 365  «Про затвердження Порядку узгодження розташування  насіннєвих посівів» відповідно до частини другої статті  13  Закону України «Про насіння і садивний матеріал» відділом нагляду в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області до 1 березня 2021 року приймаються план – схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур від суб’єктів насінництва та розсадництва.

Попередньо узгодити питання невисівання споріднених перехреснозапильних рослин з сусідніми суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції.

За результатами узгодження  укладатється угода (письмова чи усна) про невисівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду 2021 року.

Згідно  «Методичних вимог у сфері насінництва щодо збереження сортових та посівних якостей насіння зернових культур» затверджених Наказом МАП від 04.10.2018 р. № 476