Про внесення змін до деяких законодавчих актів України…

 

Останнім часом в Україні, особливо серед молоді, набули популярності електронні сигарети. Електронні сигарети, що нагадують звичайну сигарету або сигару, виробляють бездимний водяний пар, що містить нікотин. Виробники цих пристроїв стверджують, що вони не шкідливі, однак, електронні сигарети підвищують привабливість паління серед дітей, що призводить до формування нікотинової залежності у молоді та переходу до куріння звичайних сигарет. На сьогоднішній день не існує наукового обґрунтування доказів того, що споживання електронних сигарет є безпечне для здоров’я людини, оскільки споживач ніяк не може контролювати дозу нікотину, який безумовно, є шкідливим.

2 грудня 2020 року на засіданні Верховної Ради України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та посилення контролю за продажем таких товарів»  (цей Закон набрав чинності з 1 січня 2021 року).

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»    та «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», які передбачають посилення адміністративної відповідальності за продаж електронних сигарет особам до 18 років та встановлення заборони на продаж таких виробів дітям.

Порушення тягне за собою штраф від 400 до 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6800 -13600 гривень).

Згідно з текстом документу, він пропонує поширити на електронні сигарети всі обмеження, які діють для звичайних сигарет.