В Україні заборонено розміщення реклами на елементах контактної мережі та на засобах і обладнанні зовнішнього освітлення

 

Верховна Рада України 03.07.2018 ухвалила Закон, яким, зокрема, забороняється використовувати елементи контактної мережі і опори зовнішнього освітлення для розміщення реклами та рекламних засобів.

Прийняття такого рішення ,,Обумовлено необхідністю забезпечення використання об’єктів благоустрою (елементів (частин) таких об’єктів) відповідно до їх функціонального призначення, оскільки нехтування вимогами статті 14 Закону України ,,Про благоустрій населених пунктів” та фактично перетворення підтримуючих елементів контактної мережі та опор зовнішнього освітлення в суцільний ланцюг рекламоносіїв призвело до неприпустимого візуального засмічення наших вулиць і площ, спотворення історичного і культурного ареалів українських міст, згубно впливає на цілісне сприйняття розташованих у містах архітектурних ансамблів, негативно позначається на безпеці дорожнього руху», – йдеться в тексті пояснювальної записки до проекту Закону.

З прийняттям даного Закону  статтю 8 Закону України ,,Про рекламу”  доповнено частиною сьомою, такого змісту:

«7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється».

Це означає, що до  розповсюджувачів реклами, винних в порушенні встановленого законодавством порядку розміщення реклами будуть  застосовуватись штрафи в порядку та розмірах визначених частиною четвертою статті 27 Закону України ,,Про рекламу”.

Пунктами 45, 46 та 47  ,,Типових правил розміщення зовнішньої реклами” визначено органи повноважні здійснювати контроль за дотриманням порядку розповсюдження та розміщення реклами, а також зазначено порядок реагування на виявлені порушення і відповідальність винної особи.

Відділ контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області постійно здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами.