Про проведену роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю за 9 місяців 2020 року

 

РЕКЛАМА

 

Впродовж 9 місяців 2020 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 325 рекламоносіїв, з них виявлено порушення у 71, заведено 71 справу за ознаками порушень законодавства про рекламу, 67 справ розглянуто, 4 справи знаходиться в процесі дослідження в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Рівненській області.

За виявлені порушення вимог законодавства про рекламу до 67 суб’єктів господарської діяльності застосовано штрафів на суму 66,745 тис. грн, з них  66 суб’єктів господарювання сплатили штраф у сумі 61,7 тис. грн у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 92,4 % від накладених штрафів.

Впродовж звітного періоду розглянуто 7 звернень споживачів реклами.

Впродовж 9 місяців 2020 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю розміщено 13 публікацій на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо роботи управління у сфері реклами та здійснено виступи у засобах масової інформації, а також взято участь у проведенні 2 семінарів у районах області із залученням представників засобів масової інформації, на яких висвітлювались питання щодо вимог законодавства про рекламу, а також взято участь у онлайн -семінарі для суддів західного регіону України на тему: «Міжнародний та український досвід попередження розповсюдження сексистської реклами: співпраця споживачів реклами із виконавчою та судовою гілками влади».

Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області постійно проводиться моніторинг реклами, що розповсюджується на території Рівненської області, а також ведеться відповідна робота щодо виявлення порушень вимог законодавства про рекламу та здійснюється контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а також посилено контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог статей 10 та 21 Закону України «Про рекламу» щодо розповсюдження реклами лікарських засобів з інформацією щодо лікувальної дії на короновіруси відповідно до доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Дотримання антитютюнового законодавства

 

На 9 місяців 2020 року заплановано проведення 18 планових заходів по

Перевірці суб’єктів  господарської  діяльності на предмет дотримання

законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу здоров’я населення, проведено планові перевірки у 6 суб’єктів господарювання. Порушень вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» за місцем здійснення господарської діяльності не виявлено.

Дванадцять суб’єктів господарської діяльності підпали під дію Закону України № 530-ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контрою) у сфері господарської діяльності.

У звітному періоді на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та у друкованих засобах масової інформації розміщувалась інформація про результати контролю за дотриманням антитютюнового законодавства.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог антитютюнового законодавства знаходиться на постійному контролі у відділі контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контрою управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Дотримання вимог законодавства у сфері пробірного контролю

Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння є фізичними особами – підприємцями, платниками другої групи єдиного податку, які обрали п’яту ставку єдиного податку. Всі вони не зареєстровані платниками податку на додану вартість і їх діяльність не віднесена до високого ступеня ризику, тобто, на них поширюється дія Закону № 4448 – VI від 23.02.2012. Зважаючи на ці обставини та у зв’язку з дією Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності» (№ 4448-VI від 23.02.2012) у 2020 році, таких суб’єктів господарювання до плану перевірок на 2020 рік не включено.

Впродовж 9 місяців 2020 року на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області надійшло 1 звернення щодо порушень прав споживачів при купівлі ювелірних виробів.

Інформацію підготовлено: В. Андрусенко