Про проведену роботу у сфері контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу за І квартал 2026 року

 

Протягом І кварталу 2026 року сектором контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області здійснено контроль за дотриманням законодавства про рекламу щодо захисту прав споживачів реклами. Так, впродовж І кварталу 2026 року досліджено 103 рекламних носіїв, з них виявлено порушення у 23, заведено 23 справи за ознаками порушень законодавства про рекламу, 17 справ розглянуто, матеріали 6 справ знаходяться у стадії розгляду. За виявлені порушення вимог законодавства про рекламу застосовано 18 штрафів у розмірі 51,736 тис. грн, з них 16 штрафів у розмірі 44,953 тис. грн сплачено у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 91,7 % від накладених штрафів. Впродовж звітного періоду прийнято 1 рішення про визнання реклами недобросовісною з одночасним зупиненням її розповсюдження.

Із 23 виявлених порушень законодавства про рекламу:

– 11 порушень виявлено у сфері зовнішньої реклами;

– 8 порушень виявлено на платформах спільного доступу до відео та платформах спільного доступу до інформації;

– 4 порушення – у друкованих медія.

Щодо розповсюдженої реклами із порушеннями вимог законодавства про рекламу по деяких видах продукції:

– 2 порушення виявлено при розміщенні та розповсюдженні реклами лікарських засобів, медичних виробів, методів діагностики та лікування;

– 5 порушень щодо розповсюдження реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв, що заборонено Законом України «Про рекламу»;

– 4 порушення із застосуванням у рекламі недержавної мови;

– 1 порушення щодо розміщення та розповсюдження дискримінаційної реклами за ознакою статі;

Звертаємо увагу споживачів, у разі порушення ваших прав споживача реклами, споживачі мають право звернутися для отримання консультацій до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області (м. Рівне, вул. Поповича, 65 А, тел.: 036 2) 62 85 72), або звернутися із скаргою до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області: м. Рівне, вул. Малорівненська, буд. 91, або на електронну пошту: E-mail: vetmed@ rivneprod.gov.ua, а також звернутися на «Гарячу телефонну лінію»: (0362) 62 32 83, зателефонувавши на яку, у споживачів приймуть звернення.

реклама