Сигналізаційне повідомлення щодо шкідників озимого ріпаку

 

За даними проведення фітосанітарного моніторингу, на посівах озимого ріпаку в господарствах спостерігається заселення та пошкодження посівів шкідниками. Зокрема, шкодять хрестоцвітні блішки, попелиці, тютюновий трипс, білокрилка, гусениці озимої совки ІІ покоління, спостерігається відродження несправжньогусениць ріпакового пильщика II покоління,  гусениці капустяної молі, триває літ метеликів капустяного і ріпакового біланів ІІІ покоління.

У контролі чисельності шкідників озимого ріпаку є сівба насінням, яке обов’язково повинно мати в доробці, окрім фунгіцидів, ще й інсектицид. Дія інсектицидного протруйника припиняється до 3-4 справжніх листків культури. А подальший захист від шкідників можна об’єднати із захистом від хвороб, рістрегуляцією  та живленням.

Треба вести постійний моніторинг посівів і при необхідності проводити заходи щодо обмеження чисельності шкідливих організмів. Всі роботи з обмеження чисельності шкідників варто проводити при перевищенні ЕПШ(економічного порогу шкодочинності ), для основних шкідників ріпаку вони є такими:

  • Капустяні блішки – 5 екз./м² (за сухої погоди і t°>+15°С)
  • Листогризучі совки – 2 гусениці/м²
  • Капустяний і ріпаковий білани – 2 гусениці/м²
  • Ріпаковий пильщик – 3 личинки/м²
  • Озима та інші підгризаючі совки – 2-3 гусениці/м

При роботі з пестицидами та агрохімікатами  потрібно суворо дотримуючись правил техніки безпеки і використовувати лише дозволені препарати з «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише ті особи, які пройшли навчання та мають допуск (посвідчення) на право роботи з ними.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил техніки безпеки.