Роз’яснюємо як вберегтися від сказу

 

Враховуючи напружену епізоотичну ситуацію зі сказом на Рівненщині, та на виконання рішення робочої наради Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області від 20.05.2024, проведено ряд заходів щодо покращення обізнаності населення щодо методів запобігання цієї небезпечної летальної недуги.

Насамперед, нами було розроблено інформаційну пам’ятку, в яку, крім основного алгоритму дій, були внесені дані щодо адреси та телефону найближчого травматологічного пункту (щоб звернутися за невідкладною допомогою та призначення вакцинації) та адреси й телефону найближчої лікарні ветеринарної медицини (щоб звернутися для організації нагляду за твариною, лабораторних досліджень та інших санітарно-ветеринарних заходів).

Такі пам’ятки були надіслані у місцеві військові адміністрації для розміщення на офіційних сайтах та інформаційних стендах, місцеву пресу,  62 територіальні громади, 31 пришкільний табір та інші об’єкти державного нагляду. Під час епідемічного розслідування в осередках сказу роздано для населення 249 пам’яток. При проведені профілактичних щеплень в пересувних пунктах  Рівненської міської дільничної лікарні ветеринарної медицини роздано 30 пам’яток.

Ще раз нагадуємо, що для того, щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно пам’ятати такі прості правила:

  1. Уникати контактів із дикими та безпритульними тваринами, а також привчати до цього своїх дітей;
  2. Своєчасно робити щеплення проти сказу своїм домашнім тваринам (насамперед, собакам і котам);
  3. Якщо все-таки відбувся контакт із скаженою твариною, то обов’язково звертатися за медичною допомогою і в жодному разі не відмовлятися від вакцинації;
  4. При зміні поведінки Вашої домашньої тваринки – негайно повідомляйте ветеринарного лікаря.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх домашніх улюбленців!

Пам’ятайте, що Ваше здоров’я  багато в чому залежить від Вас!