Норми щодо допустимого рівня шуму, зокрема від генераторів, не застосовуються під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій

 
Останнім часом до Держпродспоживслужби надходять багато телефонних дзвінків щодо інформації з соц. мереж про те, що власників генераторів будуть штрафувати за перевищення рівня шуму під час роботи цих приладів.
Справді, згідно із санітарними нормами, допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.
Але зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.
Проте знизити рівень шуму все ж таки можна. Для цього потрібно:
– встановити генератор на рівну поверхню на грубий гумовий килимок на відстані 6 м від житлових будинків та спальних приміщень, подалі від вікон та входів до будівлі;
– оточити його шумозахисними й акустичними екранами;
– обладнати спеціальним кожухом зі внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів;
-додатково – обкласти генератор мішками з піском.
Задля уникнення пожеж чи інших аварійних ситуацій раджу дотримуватися всіх заходів безпеки під час експлуатації генераторів.