Щодо порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує щодо порядку повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (Далі – Закону) законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Сфери законодавчо регульованої метрології визначенні ст. 3 Закону.

Також слід зазначити, що відповідно до частини третьої статті 17 Закону суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку. Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями затверджено наказом Мінекономрозвитку України 13.10.2016 № 1747, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1417/29547. Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 374.

Роботи, що пов’язані з проведенням повірки ЗВТ, оплачують замовники відповідно до Порядку оплати робіт і послуг з проведення оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів, повірки зазначених засобів, що перебувають в експлуатації, та визначення вартості таких робіт і послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 865. Періодична повірка ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання.

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області наголошує, що під час здійснення торгівельно-комерційних операцій забороняється використання несправних, перероблених засобів вимірювальної техніки та таких, що не пройшли періодичну повірку.

Відповідно до ст. 22 Закону, під час метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у суб’єктів господарювання проводиться перевірка щодо:

– стану та дотримання правил застосування засобів вимірювальної техніки;

– додержання вимог до періодичної повірки засобів вимірювальної техніки;

– застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації засобів вимірювальної техніки.

Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надають консультаційну підтримку з питань здійснення метрологічного нагляду в управлінні захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами за адресою: м. Рівне, вул. Поповича, 65 А, (зупинка громадського транспорту «Боярка»), телефон: 62-85-72, 63-15-55.