ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ОСТРОЗЬКОЇ ГРОМАДИ

 

19 березня 2024 року на базі Острозької міської ради працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області була проведена нарада з аграріями, власниками пасік та представниками територіальної громади. Тема наради – підвищення рівня обізнаності щодо вимог законодавства у сфері бджільництва, а також безпечного застосування пестицидів, профілактики отруєння бджіл, а також алгоритму дій при встановленні факту отруєння бджіл.

Головний спеціаліст відділу захисту рослин,  фітосанітарної діагностики та прогнозування управління  фітосанітарної безпеки Наталія Карпюк розповіла про основні хімічні речовини, які використовуються при обробці сільськогосподарських культур та їх дію на бджолосім’ї. Наголошено, що асортимент пестицидів, час застосування та кратність обробок має відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Основну увагу виступу приділено правилам оповіщення населення і пасічників при внесенні засобів захисту рослин та важливості дотримання Державних санітарних правил “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві”.

Обговорено також питання, що стосуються пасічників. Про правила реєстрації пасік, алгоритм дій при отруєнні бджолосімей доповідав  головний спеціаліст відділу безпечності харчових  продуктів та ветеринарної медицини Рівненського районного управління Сергій  Данилюк. Про порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки розповів Микола Лавренюк – провідний лікар ветеринарної медицини Острозької дільничної лікарні, а її завідувач Микола Ситник ознайомив присутніх з правилами відбору матеріалу при отруєнні бджіл, а також щорічним епізоотологічним обстеженням пасік.

Налагодження ефективної комунікації та взаємоповага між аграріями та пасічниками є найкращою гарантією збереження медоносних бджіл та отримання великого врожаю сільськогосподарських культур, в т. ч. бджолозапильних.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab