У Млинові відбувся науково-практичний семінар

 

За ініціативи керівництва Млинівського технолого-економічного фахового коледжу та Дубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, проведено науково-практичний семінар на тему: «Сказ-небезпечне захворювання тварин та людей». В заході прийняли участь викладачі та студенти коледжу, спеціалісти відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дубенського районного управління, спеціалісти Рівненської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, ветеринарні лікарі.

В ході семінару піднімались питання діагностики та диференціальної діагностики сказу, заходів щодо боротьби та ліквідації.

На семінарі було наголошено про необхідність підвищувати інформованість населення про наслідки сказу у людини і тварин, про те, наскільки легко його попередити і як викоренити це захворювання серед людей, ведучи боротьбу з його збудником серед тварин. Адже, однією з головних причин, що приводить до захворювання і смерті укушених скаженими тваринами людей, є небажання або незнання про необхідність піддатися профілактичному лікуванню вакциною. Крім того, причиною смерті від цього страшного захворювання стають пізнє звернення до фахівців, і отже, пізній початок лікування, а також перерване профілактичне лікування. У разі вчасного звертання постраждалого до лікувальної установи проводиться щеплення антирабічною вакциною, яка попереджає захворювання і врятовує життя.