У Козинському ліцеї відбувся семінар-нарада з питань організації харчування в закладах освіти

 

8 лютого 2024 року на базі Козинського ліцею відбувся семінар-нарада з питань організації харчування у закладах освіти Козинської громади. У заході взяли участь начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Козинської сільської ради Мар’яна ВИЖИЦЬКА, головний  спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дубенського районного управління  ГУ  Держпродспоживслужби у Рівненській області Людмила ПАРАСЮК, головний спеціаліст відділу безпечності та якості харчових продуктів та ветеринарної медицини Дубенського районного управління  ГУ  Держпродспоживслужби у Рівненській області Оксана ЛУКАШИК.

Семінар-нараду було організовано для керівників закладів освіти, відповідальних осіб за організацію харчування у закладах освіти, медичних сестер, кухарів.

Під час наради розглядалися питання щодо організації якісного, безпечного, збалансованого харчування, дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

В ході проведення семінару, присутні розглянули алгоритм виконання Стратегії реформування шкільного харчування та операційного плану заходів з її реалізації у 2024 році.

Також, фахівці Держпродспоживслужби ще раз нагадали учасникам про необхідність виконання вимог Постанови КМУ №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»; надали роз’яснення щодо основних аспектів, які варто враховувати під час складання угод на постачання продуктів харчування і в ході проведення оцінки постачальників; наголосили на важливості ведення журналів підрахунку норм харчування.

Було розглянуто питання впровадження та виконання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), особливостей практичного застосування програм-передумов.

Обговорили проблемні питання щодо матеріально-технічного стану закладів середньої та дошкільної освіти, необхідності оновлення харчоблоків та закупки нового технологічного обладнання.