ОНЛАЙН-НАРАДА З СУБ’ЄКТАМИ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА

 

08 лютого 2024 року відбулася спільна онлайн-нарада відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області з суб’єктами насінництва та розсадництва в Рівненській області, Департаментом агропромислового розвитку Рівненської ОВА, ДУ «Рівненська фітолабораторія».

На нараді розглядалися питання подачі документів для внесення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва в 2024 році та вимоги законодавства щодо обігу насіння та садивного матеріалу в Україні. Обговорено питання змін законодавства в сфері ГМО, зокрема нового закону «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції».  Суб’єктам насінництва наголошено про порядок узгодження розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур і необхідність подачі таких план-схем до 1 березня до ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

На нараді було також озвучено зміни законодавства щодо імпорту насіння і садивного матеріалу відповідно до Постанови КМУ від 19.01.2024 №53.

Заступником начальника управління – начальником відділу рослинництва та механізації Департаменту АПР Рівненської ОВА висвітлено основні напрямки підтримки АПК в 2024 році. Начальником відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Рівненська фітолабораторія» роз’яснено порядок перевірки насіння та садивного матеріалу в ДУ«Рівненська фітолабораторія».