Запуск проєкту з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про запуск проекту з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.

Ця ініціатива Міністерства аграрної політики України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Міністерства цифрової трансформації України стане початком важливих змін у державній політиці у сфері поводження з домашніми тваринами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2023 р. № 1171 «Про реалізацію експериментального проекту з проведення ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин», затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з проведення ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин.

Цей проєкт дозволить усім ветеринарам-агентам Єдиного державного реєстру домашніх тварин видавати ветеринарні паспорти державного зразка. Водночас реєстрація тварин для власників домашніх тварин буде безкоштовною.

Реєстр забезпечить можливість ведення комплексного обліку домашніх тварин для забезпечення ефективності профілактики сказу і протидії зростанню чисельності безпритульних тварин.