Про проведену роботу сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за 9 місяців 2023 року

 

РЕКЛАМА

Впродовж 9 місяців 2023 року досліджено 560 рекламоносіїв, з них виявлено порушення у 77, заведено 77 справ за ознаками порушень законодавства про рекламу, 72 справи розглянуто, 4 справи знаходиться у стадії розгляду. За виявлені порушення вимог законодавства про рекламу застосовано штрафів на суму 100,52 тис. грн, з них сплачено у добровільному порядку до Державного бюджету України штрафів на суму 90,35 тис. грн, або 89,9 % від накладених. Розглянуто 7 письмових звернень щодо порушень вимог законодавства про рекламу: 2 звернення від споживачів реклами та 5 подань від органів місцевого самоврядування. Впродовж звітного періоду здійснено 20 виступів у засобах масової інформації (на телебаченні, радіо) та розміщено на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області публікації щодо роботи управління у сфері реклами.

Дотримання вимог антитютюнового законодавства та вимог законодавства у сфері державного контролю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Впродовж звітного періоду здійснено виступи та проведено роз’яснювальну роботу серед школярів двох загальноосвітніх шкіл міста Рівне та у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці, основними відвідувачами якої є молоді люди щодо вимог антитютюнового законодавства та вимог законодавства у сфері державного контролю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Суб’єктам господарської діяльності закладів ресторанного господарства роз’яснено вимоги законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення у 145 закладах ресторанного господарства Рівненської області. На сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області розміщено 22 публікації, у яких висвітлювалась інформація щодо тютюнопаління та його шкідливого впливу на здоров’я населення та проведено 7 виступів у засобах масової інформації щодо дотримання вимог законодавства у сфері державного контролю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Представник Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області взяв участь у навчальному семінарі «Актуальні питання застосування законодавства щодо контролю над тютюном», що відбувся 14 – 15 вересня 2023 року в м. Києві. Організатори заходу: Бюро ВООЗ в Україні та Центр громадського представництва «Життя» у співпраці із Держпродспоживслужбою за участі представників МОЗ та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Впродовж 9 місяців 2023 року надійшло 2 звернення щодо ймовірного порушення вимог антитютюнового законодавства, щодо проведення позапланових заходів звернень від споживачів не надходило. Письмових звернень щодо порушень вимог законодавства при реалізації ювелірних виробів від споживачів не надходило.