Сигналізаційне повідомлення про шкодочинність ІІ покоління Американського білого метелика (Hyphantria cunea)

 

Територією Рівненської області проходить шкодочинність  гусениць американського білого метелика.  Поширення та чисельність шкідника порівняно з попередніми роками менша, на що вплинули показники  зниженої відносної  вологості повітря, при відродженні І покоління  шкідника.

Проте у випадку виявлення американського білого метелика необхідно здійснювати заходи щодо його знищення:

– обрізку гілок з гніздами гусені, які необхідно спалювати у спеціально відведених місцях;

– збір та знищення гусениць;

– очищення дерев від нашарування кори;

– знищення рослинних решток;

– масовий вилов за допомогою ловчих поясів;

– обробки інсектицидами та біопрепаратами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Основною ознакою пошкоджень є наявність на деревах павутинних гнізд із грубо об’їденим листям. Пошкодження зелених насаджень від гусениць призводить до порушення процесів обміну у рослинах та їхнього ослаблення, у підсумку чого знижується врожайність плодових культур, захисна, декоративна функція зелених насаджень. Окремі рослини ослаблюються та гинуть, особливо при багаторазовому пошкодженні.

Гусениці молодших віків світло-жовті, голова, грудний щиток і грудні ноги чорні. Гусениця старших віків 30-40 мм завдовжки, з боків тіла – жовті смуги з помаранчевими бородавками, на яких розміщені тонкі світлі волосинки, голова і ноги чорні. Тривалість розвитку гусениць складає 40-50 днів, після чого гусениці мігрують до місць зимівлі, де заляльковуються.