Заходи щодо вилучення та ізоляції тварин, які мають ознаки хвороб, небезпечних для життя та здоров’я людей

 

Спеціалістами Вараського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та Вараською районною державною лікарнею ветеринарної медицини постійно проводяться заходи для вилучення та ізоляції тварин, що мають ознаки хвороб, небезпечних для життя та здоров’я людей, це стосується захворювання на сказ. Заборона відстрілу диких м’ясоїдних тварин (лисиць) в лісових масивах Вараського району в умовах військового стану вплинула на збільшення чисельності червоної лисиці за рахунок природнього приросту в дикій фауні на території району, почастішали випадки появи лисиць у населених пунктах району, збільшилась кількість контактів лисиць із домашніми тваринами та людьми, що призводить до погіршення епізоотичної та епідеміологічної ситуації щодо сказу на території району. Незважаючи на всі виклики, а саме: недостатня кількість спеціалістів, збільшення зони обслуговування, віддаленість населених пунктів в умовах військового стану спеціалістам Вараського району ставляться завдання та виконуються, згідно планів роботи на 2023 рік. З метою підтримання контрольованої епізоотичної ситуації в районі проводить комплекс обов’язкових протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення занесення та поширення інфекційних захворювань, в першу чергу, спільних для тварин і людей. Організація протиепізоотичної роботи в районі проводиться згідно планів профілактичних протиепізоотичних заходів, планів державного моніторингу інфекційних хвороб тварин, державних програм по викоріненню інфекційних захворювань. З метою координації дій різних служб по питаннях забезпечення епізоотичного благополуччя щодо сказу тварин, АЧС, заразного вузликового дерматиту ВРХ, сибірки, грипу птахів, ящуру та лейкозу ВРХ постійно проводиться роз’яснювальна робота із населенням та громадами.

Одна з основних питань служби залишається боротьба із лейкозом ВРХ. Спеціалістами управління та районної лікарні ветеринарної медицини проводяться заходи згідно діючої Інструкції з профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу.

Незважаючи на всі складнощі в роботі служби, спеціалістами ветеринарної медицини посилено заходи для профілактики сказу тварин, АЧС, заразного вузликового дерматиту ВРХ, сибірки, грипу птахів, ящуру та лейкозу ВРХ, зокрема: активізація роботи по щепленню та діагностиці тварин; проводиться роз’яснювальна робота серед населення та освітніх закладах про небезпечність інфекційних захворювань, в першу чергу, спільних для тварин і людей та заходи щодо профілактики.