Сигналізаційне повідомлення про початок відродження личинок самшитової вогнівки (Cydalima perspectalis)

 

Погодні умови які склалися на території Рівненської області сприяли відродженню та початку шкодочинності личинок самшитової вогнівки.

Для успішної боротьби з вогнівкою важливо вчасно розпочати обприскування проти гусениць шкідника.

Основні ознаки заселення самшитовою вогнівкою : побіління листя, листя та пагони густо вкриті павутинням, яке засмічене екскрементами гусені.

Личинки на початку виїдають нижню сторону листків, далі гусениці старших віків грубо об’їдають листя та молоду кору самшиту, обплітають їх павутиною. При значному заселенні, кущі починають стрімко всихати, втрачати декоративність і навіть гинути.

Управління фітосанітарної безпеки звертає увагу та рекомендує власникам зелених насаджень проводити систематичні обстеження та при наявності шкідника здійснювати захисні обробки.

Самшитова вогнівка живе відкрито – на неї діють хімікати, які застосовуються у боротьбі з листогризучими комахами. При цьому має бути потужний струмінь оприскувача, щоби препарат проникав у середину куща.

Хімічні препарати слід застосовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог. Щодо застосування біологічного методу боротьби, то слід врахувати, що бактеріальні препарати найкраще застосувати на перших етапах пошкодження куща молодими гусеницями та за температури повітря 17-18°С. Крім того, бактеріальні препарати діють не так швидко, як хімічні, тому до своєї загибелі гусениці ще можуть пошкоджувати листки самшиту.