Сигналізаційне повідомлення про початок перезараження озимих культур хворобами та заселеність шкідниками

 

За даними фітосанітарного моніторингу встановлено, що на посівах озимих зернових культур та озимого ріпаку, за високої вологості повітря та наявного зимуючого запасу фітопатогенів, почало проходити слабке перезараження озимих зернових культур: септоріозом, борошнистою росою, гельмінтоспоріозом, темно-бурою плямистістю, кореневими гнилями на 23 % обстежених площ, озимого ріпаку: альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом на 14% обстежених площ.

Рекомендуємо провести оздоровлення рослин фунгіцидами.

Звертаємо вашу увагу, що погодні умови сприяли виходу із місць зимівлі та заселенню посівів ріпаку стебловим та насіннєвим прихованохоботниками на 19% обстежених площ з заселенням 3% рослин та чисельністю 1 екз. на рослину, ріпаковим квіткоїдом на 100% обстежених площ з чисельністю 2-4 екз. на рослину. В умовах підвищення температурного режиму спостерігатиметься різка активізація зазначених шкідників.

Економічний поріг шкідливості для ріпакового квіткоїда становить:
– у період утворення бутонів – 1-2 жуки/рослину;
– в період збільшення бутонів – 2-3 жуки/рослину;
– на початку цвітіння – 5-6 жуків/ рослину.

Для прихованохоботників:
– при заселенні 8% рослин з чисельністю 2-4 екземпляри на рослину.

За перевищення економічного порогу шкідливості фітофагів, необхідно провести крайові або суцільні обробки посівів озимого ріпаку інсектицидами.

Препарати для обробок потрібно використовувати згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» враховуючи спектр дії, економічну і екологічну доцільність застосування та обов’язково беруть до уваги результати обстежень фітосанітарного стану посівів щодо кожного поля.

При роботі з пестицидами слід суворо дотримуватись регламентів застосування, вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.