НАБРАВ ЧИННОСТІ НОВИЙ РЕЄСТР ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ РЕІМБУРСАЦІЇ

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що опубліковано Наказ МОЗ від МОЗ України від 21.02.2023 р. № 351″Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року”, який набрав чинності з 27 лютого 2023 року.

Нагадаємо, що програма реімбурсації стартувала в Україні 1 квітня 2017 року й поширюється на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу.

Оновлений Реєстр складається з трьох переліків:
1) лікарських засобів, що застосовуються при:
• серцево-судинних та цереброваскулярних захворюваннях;
• цукровому діабеті;
• нецукровому діабеті;
• хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів;
• розладах психіки та поведінки, епілепсії;
• хворобі Паркінсона.
До нього включено 405 позицію препаратів, з яких 132 відшкодовуються повністю;
2) препаратів інсуліну — 72 позиції, з яких 45 відшкодовуються повністю;
3) комбінованих лікарських засобів, що застосовуються при хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, — 9 позицій, з яких 6 відшкодовуються повністю.

Разом з тим, Головне управління Держпродспоживслужби у Рівненській області нагадує, що в разі виникнення питань щодо порушення у сфері ціноутворення на лікарські засоби, рекомендує звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області за адресою: вул. Малорівненська, 91, м. Рівне, 33025 тел.факс (0362), 633-630, Е-mail: vetmed@rivneprod.gov.ua.