«СПОЖИВАЧ – ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА»

 

З метою виховати інтерес до правових та економічних знань, сформувати правову культуру студентів, як споживачів у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці 22.02.2023 відбувся семінар для студентів ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБІП України» за участі спеціалістів управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Учасників семінару проінформовано про роботу управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та про порядок розгляду звернень громадян в умовах воєнного стану.

До слухачів донесено інформацію про вимоги нормативно-правових актів до безпечності нехарчової продукції, інформовано про ознаки небезпечної продукції. Роз’яснено права споживача у разі, якщо порушено його право внаслідок розповсюдження недобросовісної реклами. Доведено до відома інформацію щодо заборони куріння, вживання та використання пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згорання, трав’яних виробів для куріння, тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет, предметів, пов’язаних з їх вживанням. Студентам було роз’яснено вимоги законодавства про державне регулювання цін на соціально-значущі товари та послуги.

У діалозі з слухачами розглянули права споживача:

– у разі придбання ним товару неналежної якості;

– при поверненні товару належної якості;

– на отримання якісних телекомунікаційних та побутових послуг

На завершення семінару слухачам роз’яснено алгоритм дій, як і до кого споживачу подавати звернення з метою захисту своїх прав.