До уваги суб’єктів господарювання

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує, що з 01.01.2023 року припинено дію частини 3 статті 2  Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»  № 1489 від 01.06.2021, згідно якої дозволялось використовувати надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Отже, з 01 січня 2023 року відповідно до частини 1 статті 2 вищезазначеного Закону забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів-зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів;

2) тонких пластикових пакетів-зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Встановлена частиною першою  статті 2 заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу в порядку, встановленому Законом України “Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції”.

За порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб’єктів господарювання такі адміністративно-господарські штрафи:

  • за порушення вимог частини першої статті 2 цього Закону – у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Додатково нагадуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2022 №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» на період воєнного стану введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду, крім випадків зазначених у пункті 2 вищезазначеної Постанови.

За консультацією юридичні та фізичні особи можуть звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою: м. Рівне, вул. Малорівненська, буд. 91, тел. 036-633-630, 036-628572.