Сигналізаційне повідомлення про інтенсивність льоту Стеблового кукурудзяного метелика (Ostrinia nubilalis Hb.)

 

За даними фітосанітарного моніторингу з третьої декади червня триває слабкий літ та заселення рослин кукурудзи стебловим кукурудзяним метеликом.
Високі температури та низька відносна вологість повітря третьої декади червня не сприяли масовому льоту та яйцекладці самок шкідника.
З підвищенням відносної вологості повітря на території області слід очікувати збільшення інтенсивності льоту метеликів та чисельності яйцекладок на рослинах кукурудзи. Для збереження урожаю спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити постійні обстеження за поширенням і чисельністю шкідника.
В період масової яйцекладки доцільно проводити 2-3-кратний випуск трихограми з інтервалом 5-6 днів. При виявлені до 3-х кладок яєць на 100 рослин випускають 50 тис. самиць трихограми на 1 га; 4-5 кладок яєць/100 рослин – 100 тис./га; 6-8 кладок/100 рослин – 150 тис/га; Ефективність трихограми залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів.
При виявленні гусениць шкідника за чисельності 1- 2 екз./рослину або 6-8% заселених рослин у фазах «6-8 листків – викидання волоті» необхідно проводити обприскування посівів інсектицидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Ефект від використання інсектицидів залежить від точного визначення строків обробок. Найвищий він тоді, коли препарати вносять під час проникнення перших гусениць у стебла.
Для контролю шкідників варто своєчасно і на максимально низькому зрізі збирати кукурудзу, а потім проводити глибоку зяблеву оранку з попередньою обробкою стерні дисковими боронами.