Про  проведену  роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів  за І квартал 2022 року

 

РЕКЛАМА

Впродовж І кварталу 2022 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено  210  рекламоносіїв, з них виявлено порушення у 38, заведено 38 справ за ознаками порушень законодавства про рекламу, 20 справ розглянуто, 18 справ знаходиться в процесі дослідження в Головному управління Держпродспоживслужби в Рівненській  області.

За    виявлені   порушення    вимог    законодавства   про   рекламу  до 20  рекламодавців  реклами  застосовано штрафів   на суму  17,942 тис. грн,

з  них 16  рекламодавців  реклами  сплатили  штраф  у  сумі  15,842  тис. грн  у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 88,3 % від накладених штрафів.

Спеціалістами  відділу  контролю  за  рекламою,  дотриманням антитютюнового  законодавства  та пробірного  контролю  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області  постійно проводиться  моніторинг  реклами, що розповсюджується на території Рівненської області і відповідна робота щодо виявлення порушень   вимог законодавства про рекламу та здійснюється  контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, а також посилено контроль за дотриманням рекламодавцями реклами вимог статей 10 і 21 Закону України «Про рекламу» щодо розповсюдження реклами лікарських засобів із інформацією щодо лікувальної дії на коронавіруси відповідно до доручення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також посилено контроль щодо розповсюдження дискримінаційної  реклами  на  території  Рівненської  області.

Дотримання антитютюнового законодавства

На І квартал 2022 року заплановано проведення 8 планових заходів по перевірці суб’єктів господарської діяльності на предмет дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення. П’ять суб’єктів  господарювання  підпали  під  дію  Закону  України   № 533 – ІХ від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а 2 суб’єкти господарської діяльності   підпали під дію Закону України «Про затвердження Указу Президента  України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ. Впродовж звітного періоду проведено одну планову перевірку  на  предмет дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення. При перевірці в одному із закладів ресторанного господарства міста Рівне встановлено, що у приміщенні закладу ресторанного господарства зафіксовано: розміщення попельничок, а також  наявність: кальянів, інформації у меню закладу ресторанного господарства про надання послуг з куріння кальянів та факт розповсюдження реклами кальянів, чим порушено вимоги підпункту 9 частини 2 статті 13 та статті 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». За розміщення попільничок та куріння у приміщенні закладу ресторанного господарства до суб’єкта господарюванняя застосовано фінансову  санкцію  у розмірі 4080 гривень.

У звітному  періоді  Головним  управлінням  Держпродспоживслужби  в Рівненській  області на офіційному  сайті Головного управління  Держпродспоживслужби в Рівненській  області та в друкованих  засобах  масової  інформації розміщувалась інформація про результати контролю за дотриманням  антитютюнового законодавства.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог антитютюнового законодавства знаходиться на постійному контролі у відділі контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контрою управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Дотримання вимог законодавства у сфері пробірного контролю

На 2022 рік не було заплановано проведення перевірок у суб’єктів господарювання, що реалізують споживачам вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, оскільки всі суб’єкти господарської діяльності, що реалізують споживачам вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, віднесені за критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері торгівлі і послуг, до незначного ступеня ризику.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері пробірного контролю знаходиться на постійному контролі  в управлінні  захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.